Dotovaný kotel
pro Severní Moravu
Attack DPX 25 Profi - pro ruční přikládání s akumulacemi.
Třída spalování 5.

Attack DPX 25 Profi

Dotovaný kotel
pro Severní Moravu
Kotel Attack 25 SLX PROFI

Kotel Attack 25 SLX PROFI

Dotovaný kotel
pro Severní Moravu
Attack Pellet 30 Automatic Plus
Třída spalování 5.

Attack Pellet 30 Automatic Plus

Dotovaný kotel
pro Severní Moravu
Atmos DPXCP - pro ruční přikládání s akumulacemi.
Třída spalování 5.

Attack Atmos AC 25 S

Peletkové kotle ATTACK PELLET

Peletkový kotel ATTACK PELLET

Peletkový kotel ATTACK PELLET na spalování dřevěných pelet s regulovaným výkonem 8 - 30kW, manuální čištění rourového výměníku kotle a vybírání popela, automatické čištění hořáku.

Kotle na spalování dřevěných pelet ATTACK Pellet jsou moderní kotle, které svou technologií spalování šetří životní prostředí, přičemž uživateli nabízí komfort porovnatelný se spalováním plynu. Jsou určené k vytápění rodinných domů, chatek, malých provozoven, dílen a podobných objektů.

Přednosti kotle

 • Moderní kompaktní design
 • Automatický provoz kotle řízený pokojovým termostatem zaručující vysoký komfort obsluhy
 • Vysoká účinnost spalování - nízká spotřeba paliva
 • Vysokoúčinný rourový výměník osazený spirálovými turbulátory, které zajišťují lepší přenos tepla ve výměníku, vyšší účinnost kotle, přičemž slouží také na jeho čištění
 • Nerezový hořák ATTACK
 • Automatické čištění rourového výměníku
 • Automatické odebírání popela
 • Nenáročná obsluha a jednoduché čištění
 • Automatické podávání paliva
 • Dlouhodobě ověřená konstrukce kotlového tělesa
 • Kvalitní kotlová ocel o tloušťce 6 mm použitá při výrobě kotle
 • Vysoká bezpečnost a spolehlivost provozu
 • Nízké provozní náklady
 • Dlouhá životnost
 • Malé rozměry
 • Konstrukčně jednoduchý a spolehlivý hořák na pelety s automatickým řízením provozu (tj. zapálením a vyhasnutím) s funkcí automatického čištění a vlastní diagnostikou chyb
 • Možnost přitápění elektrickou spirálou až do výkonu 6kW, která svou funkcí může plnit také protiúrazovou ochranu

Charakteristika kotlů

Peletkový kotel ATTACK PELLET

Kotle ATTACK Pellet jsou určené k vytápění rodinných domů a průmyslných objektů. Jako palivo se používají dřevné pelety, resp. biomasa podle typu použitého hořáku. Kotel je taktéž možné vybavit elektrickým vytápěcím tělesem o výkonech 2,4 - 6 kW, které je vybavené vlastním provozním i havarijním termostatem.

Základem kotle je vodou chlazené kotlové těleso, kterého svařenec je zhotovený z plechů ze speciální kotlové oceli o tloušťce 4 až 6 mm, což kotli zaručuje dlouhou životnost. Výměník je rourový, s turbulátory, které zlepšují přenos tepla do topné vody a současně jsou využívané na čištění výměníku, čímž zajišťují jeho rovnoměrnou účinnost.

Hoření probíhá v nerezovém hořáku určeném na spalování konkrétního druhu paliva. Palivo je zapálené automaticky pomocí elektrické spirály zabudované v hořáku. Optimální podmínky hoření a regulace výkonu je řešená elektronicky ovládanou dodávkou paliva a přívodu vzduchu v závislosti na uživatelem nastavených požadovaných parametrech vytápění a přípravy teplé užitkové vody. Konstrukce hořáku, spalovací komory a výměníku zaručují optimální hoření všech spalitelných složek. Těleso kotle je izolované minerální vlnou, design dotváří opláštění s povrchovou úpravou realizovanou práškovou technologií.

Popis kotle

Konstrukčně je kotel tvořen spalovací komorou s přepážkami, rourovým výměníkem tepla. Za výměníkem tepla vstupují spaliny do sběrače spalin s kouřovodem, který je možné otočením příruby o 180˚ orientovat horizontálně anebo vertikálně. Těleso je řešené tak, že umožňuje zabudování hořáků na dřevné pelety anebo biomasu. Umožněno je to díky dostatečně velkému montážnímu otvoru (rozměr otvoru kotle pro zabudování hořáku 369x249mm ), ve kterém je umístněna příruba přizpůsobena danému typu hořáku.

Kotel je vybaven šnekovým podavačem paliva (1,5m; 2,5m; 5m), který zajišťuje plynulou dopravu paliva. Ke kotli ATTACK Pellet je možné objednat zásobník pelet o objemu 330 l.

V případě, že to dispoziční řešení stavby umožňuje, může být kotel zásobovaný palivem z externího zásobníku vzdáleného od kotle až 5m. Další alternativou je možnost použití externího textilního zásobníku pelet tzv. big-bagu.

Peletkový kotel ATTACK PELLET

Při spalování dřevných pelet v kotle ATTACK dochází k minimální tvorbě popela, kterého množství závisí od kvality pelet a představuje přibližně 1% spotřebovaného paliva. Vestavný zásuvkový popelník v kotli ATTACK Pellet zajistí sběr popela bez nutnosti jeho vyprázdnění v závislosti od sezóny a provozu kotle až na 60 dní.

Model kotle ATTACK Pellet „A“ je navíc vybaven automatickým systémem odebírání popela do přepravního kontejneru, kterého objem zaručí vysypání popela podle sezony a intenzity provozu kotle jednou za vytápěcí sezonu.

Kotel je též možné vybavit elektrickým vytápěcím tělesem o výkonech 2,4 - 6 kW.

Popis hořáku ATTACK

Nerezový hořák ATTACK 30 je založen na principu padání paliva – pelet – z podávače paliva přes přívodní hadici a rouru na rošt, kde probíhá spalování. Hořák pracuje v plně automatickém režimu počínajíc vyhodnocením potřeby dodávky tepla, dodávkou paliva, elektrickým zapálením, rozhořením, hořením, vypnutím, dohořením, čištěním a přechodem do pohotovostního režimu. Rozsah výkonu hořáku je 8 až 30 kW, který je možné nastavit skokově po 2 kW. Hořák se nastavuje prostřednictvím tlačítek na ovládacím panelu, informace o režimech provozu a nastavených hodnotách jsou zobrazovány na displeji. Hořák se čistí automaticky po každém dohoření anebo se po každých 6 hodinách provozu automaticky vysune. Rošt, který se očistí pohybem proti škrabce. Nečistoty jako popel a příškvarky vypadnou otvorem v roštu. Hořák je dvojpalivový – dřevní pelety a dřevná štěpka. Těleso hořáku, rošt, plech zapalovače a škrabka jsou vyrobeny z kvalitní, žáruvzdorné nerezavějící oceli.

Všechny výrobky společnosti ATTACK, s.r.o., vyráběné pod značkou ATTACK ®, patří ke špičce ve své třídě.

Výrobky společnosti ATTACK, s.r.o. byly vyvinuty pro západní trhy, jsou nadčasové a dokonale technicky zpracované. Spokojenost zákazníků na těchto trzích nás přesvědčila nabídnout naše výrobky také na slovenském trhu, kde se velmi úspěšně prodávají.

Svými parametry, vysokou účinností a nízkým negativním dopadem na životní prostředí dosahují parametry nejlepších evropských produktů. Společnost ATTACK, s.r.o. je držitelem certifikátu kvality ISO 9001 na výrobu kotlů.

Všechny výrobky jsou schváleny a odzkoušeny CE a GOST certifikáty.

Peletkové kotle ATTACK jsou kvalitní prémiové produkty vyrobeny nejmodernější technologií na základě nejnovějšího výzkumu. Výrobky mají certifikát kvality od renomované zkušebny a splňují podmínky na přidělení státní dotace.